słowa kluczowe: Polska, impreza, imprezy, młodzi, młodzież, patriotyzm, wychowanie.
Linki, cytaty, nowiny2012.05.06 09:22

Zlot Młodzieży Polskiej

(poleca )
 
Robert Winnicki: I Zlot Młodzieży Polskiej – młodzi Polacy w kraju i za granicami razem!
 

Szanowni Państwo!

W imieniu Fundacji Inicjatyw Polskich i Stowarzyszenia Marsz Niepodległości chciałbym zaprosić do udziału w projekcie, jaki zamierzamy zrealizować w najbliższe wakacje. Chcemy w tym roku zapoczątkować cykl dorocznych Zlotów Młodzieży Polskiej. Naszym celem jest zgromadzenie na wspólnym obozie szkoleniowo-rekreacyjnym kilkudziesięciu młodych Polaków, zarówno mieszkających w kraju, jak i poza jego granicami.

Dostrzegamy pilną potrzebę budowania relacji, znajomości, poznawania się i wzajemnego uczenia. Polska, Polacy mieszkający za wschodnią granicą i Polonia – wszystkie te części naszego Narodu tworzą jedną całość i powinny ze sobą jak najlepiej współpracować. Zdajemy sobie sprawę, że bywa z tym, kolokwialnie rzecz ujmując, bardzo “różnie”. Dlatego tym ważniejsza jest integracja młodych Polaków z różnych stron świata.

Nasz plan zakłada zorganizowanie tygodniowego pobytu dla grupy 30-40 osób w drugiej połowie lipca br. w ośrodku w miejscowości Tąpadła, położonej na Ziemiach Odzyskanych, 40 km od Wrocławia, u stóp Góry Ślęży. Program Zlotu podzielony byłby na następujące bloki:

- wykłady poświęcone historii Polski (z naciskiem na problematykę kresową, a także najnowszą historię Polski po roku 1945)
- wykłady poświęcone zagadnieniom związanym z kulturą polską
- zajęcia z zakresu budowania organizacji, stowarzyszeń, zarządzania zespołami ludzkimi, przywództwa
- wycieczki, spływy kajakowe, ogniska, wędrówki, zabawy, odwiedzanie zabytków i muzeów w najbliższej okolicy

W każdym punkcie programu planujemy możliwość zadawania pytań i dyskusję.

Kogo chcemy zaprosić?
- zasadniczo osoby w wieku 15-25 lat (możliwe pojedyncze wyjątki w uzasadnionych przypadkach)
- osoby aktywne, angażujące się w różnorodne formy działalności życia polskiego, zarówno w kraju, jak i za granicą (może to być działalność społeczna, kulturalna, oświatowa itp.), które chcą poznać innych młodych Polaków z różnych stron świata
- 10 reprezentantów “kraju” i po kilka osób z innych ośrodków

Nasze cele są następujące:
- integracja przedstawicieli polskiej młodzieży z całego świata
- nawiązanie relacji i współpracy pomiędzy przedstawicielami młodego pokolenia Polaków
- kształcenie przyszłych liderów środowisk polskich i polonijnych

Tyle jeśli chodzi o nasze plany. Teraz parę słów o możliwościach i zasobach:

Doświadczenie
Jesteśmy “zaprawieni” w organizowaniu tego typu przedsięwzięć. Tylko w 2011 roku, dzięki współpracy z zaprzyjaźnioną siecią ośrodków i hoteli “Dobre Miejsca” zorganizowaliśmy, lub współorganizowaliśmy m.in.:
- Szkołę Zimową Młodzieży Wszechpolskiej – poniżej można obejrzeć impresję filmową z tego wydarzenia

http://www.youtube.com/watch?v=RuXT67HWvTE

- wizytę odrodzonej niedawno drużyny piłkarskiej Pogoni Lwów
- 10-dniowy obóz studentów polskich i słuchaczy Szkoły Języka Polskiego z Mińska na Białorusi
- spotkanie młodych działaczy Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana

Ponadto, nasi wolontariusze zorganizowali Marsz Niepodległości 11 listopada 2011 roku, który zgromadził w Warszawie kilkadziesiąt tysięcy Polaków na potężnej, narodowej manifestacji.

Wiedza merytoryczna
Posiadamy kontakty z szerokim spektrum wykładowców, profesorów akademickich, pracowników IPN-u i specjalistów z interesujących nas dziedzin o narodowo-patriotycznym nastawieniu. Fundacja Inicjatyw Polskich prowadzi działalność wydawniczą, wydając kwartalnik “Polityka Narodowa” – jesteśmy więc dobrze przygotowani zarówno od strony organizacyjnej, jak i merytorycznej.

Kontakty
W ostatnich latach zbudowaliśmy sieć narodowych, młodzieżowych aktywistów w całym kraju. Chcemy ich kształcić na przyszłych liderów życia społecznego o jednoznacznym kręgosłupie moralnym i niezachwianym systemie wartości. Jednocześnie od ponad roku bardzo dynamicznie rozwijamy kontakty z młodymi Polakami mieszkającymi na Litwie, Białorusi, Ukrainie. W ostatnim czasie nawiązujemy również relacje z młodzieżą polską z Mołdawii. Z inspiracji zaprzyjaźnionych z nami młodych emigrantów powstało w Wielkiej Brytanii Stowarzyszenie “Patriae Fidelis”. Poznaliśmy młodych Polaków z tych krajów – wielu z nich reprezentuje ogromny potencjał, który trzeba odpowiednio ukierunkować – zarówno pod względem formacyjnym, jak i wiedzy organizacyjnej. Chcemy wyposażyć ich w narzędzia intelektualne, umożliwiające skuteczne działanie na rzecz sprawy polskiej w dzisiejszej rzeczywistości.

O co zwracamy się do Państwa?

Nasze inicjatywy rozwijają się dynamicznie, ale jesteśmy tak naprawdę na początku drogi i ciągle potrzebujemy wsparcia osób posiadających większe doświadczenie, kontakty i możliwości. Jeśli tylko uznają Państwo, że nasza inicjatywa jest warta wsparcia, prosimy o:

1. Kontakty z młodymi Polakami z innych krajów, zwłaszcza z Europy Zachodniej i obu Ameryk, ponieważ (poza “Brytyjczykami”) nie posiadamy takowych. Zależy nam na ludziach, którzy władają językiem polskim na przynajmniej podstawowym poziomie i działają lub wykazują chęć podjęcia działalności społecznej.

2. Informowanie innych ośrodków polskich i polonijnych o naszych planach i zachęcanie do podejmowania kontaktu.

3. Patronat medialny mediów, które Państwo tworzycie lub zaprzyjaźnionych - mediów, które mogłyby również włączyć się w akcję informacyjną.

4. Udział organizacyjny - jeśli tylko reprezentujecie Państwo jakąś organizację, która może wnieść wkład (materialny, medialny, programowy) w przygotowanie Zlotu, z wielką chęcią nawiążemy z Państwem współpracę i zostaniecie Państwo partnerami-współorganizatorami Zlotu.

5. Zachęcanie wszystkich ludzi dobrej woli do wspierania idei Zlotu, również materialnie. Wszystkie nasze inicjatywy realizowane są na zasadzie non profit, na bazie własnego zaangażowania i środków, jakie jesteśmy w stanie uzbierać od dobrych ludzi – pracujemy jako wolontariusze i nie czerpiemy z nich zysków. Jednak zapewnienie noclegu, wyżywienia, dojazdów prelegentom, a także opłacenie przejazdów autokarem, czy dojazdu na miejsce Zlotu młodzieży zza wschodniej granicy – to wszystko kosztuje. Całkowity koszt tygodniowego Zlotu oceniamy na ok. 20-25 tys. złotych – szczegółowa kwota zależna jest od ostatecznej liczby uczestników.

Dlatego prosimy o pomoc w zbieraniu funduszy na organizację Zlotu, poniżej podajemy numery kont, koniecznie z dopiskiem: 

Darowizna – Zlot Młodzieży

Fundacja Inicjatyw Polskich
Nr rachunku: 03 1020 1097 0000 7702 0151 9875

lub

Darowizna – Zlot Młodzieży

Stowarzyszenie “Marsz Niepodległości”
ul. Majdańska 1 lok.11 04-088 Warszawa
nr. rach. 33 2130 0004 2001 0591 0831 0001
Kod SWIFT: VOWAPLP1

Za wszelką okazaną życzliwość i pomoc - serdeczne Bóg zapłać.

Robert Winnicki

Prezes Zarządu Głównego
Młodzieży Wszechpolskiej
współorganizator
Marszu Niepodległości

 
 
Źródło: wirtualnapolonia.com 

2755 odsłon średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Zlot Młodzieży Polskiej 
Paweł Tonderski, 2012.05.06 o 13:56
Kolejna doskonała inicjatywa MW i pana Winnickiego, jak tylko przybędzie mi na moim koncie kilka złotych, to wspomogę tę inicjatywę swoim darem. :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zlot Młodzieży Polskiej 
Jacek, 2012.05.06 o 17:28
Każda oddolna inicjatywa, nie skażona dezinformacją, integrująca młodzież polską i polonijną zasługuje na pochwałę.
Z pewnoscią będą to spotkania miłe i owocne.
A takich nam brakuje.
Przed wojną odbywały się Zjazdy Polaków z Zagranicy.
Po wojnie też były. Z czasem przekształcono je w organ popierający oficjalną politykę rządzących, co całkowicie zmieniło ich sens.
Dywersanci nie próżnują.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑