słowa kluczowe: Sejm, Solidarność, Tusk, demografia, demonstracja, emerytura, emerytury, kryzys demograficzny, politycy, polityka, praca, protesty, wiek emerytalny, związki zawodowe, związkowcy.
Polska2012.03.30 13:54 15:08

Kwadrans na Wiejskiej

 
 
Rzut oka na demonstrację w sprawie referendum nt. podwyższenia wieku emerytalnego.
 
Pierwsze postacie w białych kamizelkach z logo "Solidarności" widać dobre dwa kilometry od Sejmu. Jest okazja do spaceru, szczególnie że pogoda nienajgorsza, a Sejm otaczają zadbane tereny zielone. Przy pomniku Piłsudskiego duża grupa z branżowymi flagami robi zdjęcia.

Bliżej ulicy Pięknej zaczynają być słyszalne pojedyncze detonacje petard i trąbienie wuwuzeli. Słychać też przemówienia z sali obrad, transmitowane na wielkim telebimie i ustawionych wokół niego kolumnach głośnikowych.W miarę zbliżania się do sejmowych błoni wuwuzele i gwizdki coraz skuteczniej zagłuszają transmisję. Po wmieszaniu się w tłum nie można już nic zrozumieć... do chwili, gdy na telebimie pojawia się Jarosław Kaczyński.Hałas błyskawicznie cichnie. Stojący pod Sejmem w skupieniu słuchają jego przemówienia, spontanicznie ale dyskretnie reagując na co celniejsze frazy (kiedyś może być lepiej a nie gorzej, nie trzeba było rozrzucać pieniędzy tylko pakiety celowe, my nie boimy się tych pod Sejmem, będzie dobrze zwykłym ludziom a nie kolegom profesora Rosatiego).

Gdy Kaczyński kończy, następuje zjednoczenie w uniesieniu. Stojący pod Sejmem i posłowie na sejmowej sali (owacja na stojąco) eksplodują entuzjastycznym poparciem.

Chwilę później na mównicę wchodzi ktoś z Ruchu Palikota. Demonstrujący wracają do zagłuszania głośników wuwuzelami, gwizkami i rzucania petard.Kukły Jana Jacka Vincent-Rostowskiego i Donalda Tuska z odpowiednimi tablicami.Przeciskając się między osobami całkiem młodymi (mniejszość) i takimi, które muszą dobrze pamiętać pierwszą Solidarność, można sporadycznie dostrzec rubaszne żarty w rodzaju opuszczania flagi na głowy sąsiadów. Zdarzają się też mocno "zmęczone" twarze w obłokach charakterystycznego, piwnego fetorku. Nic dziwnego - w okolicach Sejmu nie ma prohibicji, nie tylko parkowe alejki, ale i sklepy i przykawiarniane ogródki pełne są związkowców.Z tłumu na jezdnię ulicy Wiejskiej raz po raz wypadają petardy. Dym z detonacji zaczyna dławić.Kawałek dalej, w kontrastująco pustej uliczce przy ambasadzie francuskiej, za wozem straży pożarnej stoi kilkanaście samochodów policyjnych.

 

4132 odsłony średnio 5 (9 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Kwadrans na Wiejskiej 
Hindukusz-Milena, 2012.03.30 o 15:55
Mufti,
dzięki za relację.
Oj dzieje się ,dzieje! A co jeszcze będzie się działo to dopiero zobaczymy.
Te kukły Donka i Vincenta z napisami : "byłem kłamcą i oszustem", "zdradziłem i oszukałem naród" są super !
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kwadrans na Wiejskiej 
Christophoros Scholastikos, 2012.03.30 o 16:23
Dzięki za relację! Jutro marsz w obronie mediów we Wrocławiu, zdrowie mnie chyba nie puści.
Pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kwadrans na Wiejskiej 
w.red, 2012.03.30 o 20:14
Dzięki za relację. Jednak wynik tej manifestacji jest żałosny. Po raz kolejny ludziom napluto w twarz. I zanosi się na to że po raz kolejny się obetrą twierdząc że to deszcz pada :/
A tak po prawdzie po tym głosowaniu nikt z PO-PSL-u nie powinien być pewnym swego dnia i godziny. Siedziby tych ugrupowań w miastach i po wioskach powinny już dziś w nocy świecić jak pochodnie. A sami p/osłowie nie powinni wychodzić na krok z obstawionego hotelu sejmowego. :/
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kwadrans na Wiejskiej 
Adam39, 2012.03.30 o 22:01
Mufti, również dziękuję za relację. Trzeba stwierdzić, że jak na razie jesteśmy bezsilni, parchate mendy plują nam w twarz. Robią co im się żywnie podoba. Widać nie doszło jeszcze do zjednoczenia narodu przeciw gwałcicielom naszych praw. Wuwuzelami i petardami ich się nie przestraszy. Dopóki nie nastąpi coś szczególnego, co zmobilizuje Polaków do zrzucenia jarzma żydowskiego ten stan będzie się tylko pogłębiał.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re. Ukręcono łeb referendum 
Jacek, 2012.03.30 o 22:16
Finał dzisiejszego dnia.
Demonstracja na zewnątrz gmachu wcale nie przeszkodziła uszczęśliwić nas pracą do 67 lat.
Buta i arogancja władzy przekracza kolejne bariery.
Kazali w B. podnieść i tak ma być. Nowe chomąto?
Kolejny raz wola narodu zostala zlekceważona.
Mając w perspektywie gorące lato, można się pokusić na przedstawienie plusów i minusów manifestacji.
Co zyskujemy a co tracimy.
Platforma ma jako drugi człon "obywatelska".
Parcie do osiągnięcia społeczeństwa obywatelskiego jako raju nie jest kolejną pułapką po "demokracji"?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Re. Ukręcono łeb referendum 
w.red, 2012.03.30 o 23:18
O jakiej "demokracji" tu mowa ? Polska nie była i nie jest jak do tej pory ani wolna,ani suwerenna, a na pewno z demokracją nie ma nic wspólnego (podobnie jak i te kraje które mienią się być "rozwiniętymi demokracjami").
Osobiście wątpię czy gdziekolwiek na świecie przetrwała demokracja w swej pierwotnej formie, bo zastąpiło ją szambo które nas obecnie zalewa.
Plus jest jeden - pokazanie że interesy społeczeństwa kolejne "ekipy" mają w dupie (tak jak i prawo).
I że drogą pokojowego dialogu w oparciu o prawo nic się nie osiągnie. Tą hołotę należy po prostu wziąźć za pysk i wykopać z kraju.
PS
O demokracji można by mówić gdyby po raz kolejny społeczeństwo domagające się referendum zostało uznane za podmiot a nie przedmiot. Cały ten system jest chory bo zbudowany na chorych wzorcach opartych na pozorach.
Mamy więc do czynienia z "pozorną demokracją" z prawdziwą demokracją nie mającą wiele wspólnego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Re. Ukręcono łeb referendum 
Jacek, 2012.03.31 o 08:12
O takiej demokracji, jak wyżej redzie piszę biorąc ją w cudzysłów.
Gdy pada to słowo, wzmacniamy czujność.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Re. Ukręcono łeb referendum 
w.red, 2012.03.31 o 11:32
Nie dziw się mojej reakcji bo to pojęcie tak wielu chce zdeprecjonować by wrócić nas o epoki. Tak tzw "komuniści", jak i tzw "libertyni" wbrew pozorom idący łapka w łapkę. Dlatego napisałem by osoby mniej zorientowane nie dały się cwaniakom wpuścić w kanał po raz kolejny.

pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kwadrans na Wiejskiej 
Alfred Rosłoń, 2012.04.07 o 20:48
To tylko taka zabawa dla ogłupionego społeczeństwa.Pic na wodę lub odwracanie kota ogonem.Tylko patrzeć jak Tusk z Palikotem się pobiją.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kwadrans na Wiejskiej 
Piotr Świtecki, 2012.04.07 o 21:25
Tak. I proszę zauważyć, jak Kaczyński z wprawą ujeżdża tłumy. Niby taka cwana gapa, co się o własne nogi potyka, wybory przegrywa... Ale nad dużą częścią społeczeństwa panuje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑