słowa kluczowe: Iran, Izrael, Netanjahu, Obama, USA, Usrael, język, manipulacje, media, nowomowa, propaganda.
Inne2012.03.07 10:03 17:29

Prostowanie kory

 

Przyśpiewki gordyjskie (25)

 
Postęp jest nieubłagany. Aby odciąć się od zalewu politpoprawnej propagandy nie wystarcza już wyłączenie telewizora.
 
W warszawskich środkach masowej komunikacji, w nowszych autobusach, tramwajach, w metrze montowane są wyświetlacze LCD. Emitują na pasażerów nie tylko informacje związane z podróżą, ale reklamy i wiadomości. System jest, jak można wnosić z pojawiających się czasem na ekranach komunikatów, dość nowoczesny - wyświetlana zawartość aktualizowana jest na bieżąco, przy wykorzystaniu sieci komórkowych.

Cóż wczoraj drapało korę mózgową pasażerów autobusu linii 715? Na przykład przemykający na pasku u dołu, w towarzystwie kursów walut i innych szczątkowych doniesień, zwrot „Premier Izraela Benjamin Netanjahu wątpi w pokojowe rozwiązanie konfliktu z Iranem”.

O „samoobronie wyprzedzającej” już słyszeliśmy; od biedy, przy zastosowaniu szklanych kul i wróżeniu z fusów, dałoby się ją podciągnąć pod regułę „najlepszą obroną jest atak”.
Ale tworzenie konfliktu po to, by potem obsadzać się w roli demiurga zatroskanego niemożnością jego rozwiązania jest kolejnym, wyższym stopniem przewrotności.
I nie jest to skutek niezręczności przy kompresowaniu informacji do jednego, krótkiego zdania. Można sprawdzić w „większych” mediach (linki u dołu artykułu). W „większych” mediach groteska jest jeszcze większa…

Swoją drogą marzy się jakiś ruch para-ekologiczny, mający na sztandarach postulat oczyszczenia środowiska z durnych reklam i jeszcze durniejszej politycznej poprawności.

Tylko że to, co ukazałoby się po odgarnięciu warstwy szczodrze sypanego przez media i reklamy kolorowego badziewia chyba by nie było na rękę ani klasom panującym, ani korporacjom.

Obawiam się, że i dla nas, dla mas, mogłoby być niekoniecznie miłym i pożądanym przebudzeniem. Od snów można się uzależnić. Nawet jeśli są koszmarne, póki się śni wciąż jeszcze można się pocieszać, że „to tylko sen”. 
 
+fakty.interia.pl +wiadomosci.onet.pl +www.rmf24.pl 

3265 odsłon średnio 5 (10 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
[...]   
A.B.C., 2012.10.13 o 18:57
[komentarz usunięty na żądanie Autora/Autorki]
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Prostowanie kory 
MatiRani, 2012.06.02 o 03:28
a do pracy jezdzic rowerem. Zero reklamy wpada do oczu, bo trzeba na wszystko uwazac...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑