słowa kluczowe: Izrael, Stany Żjednoczone, USA, administracja USA, lobby żydowskie, manipulacje, media, syjonim, środowiska żydowskie, Żydzi, żydowskie lobby.
Linki, cytaty, nowiny2012.02.10 13:19

Lobby izraelskie w USA

(poleca )

Jan Bodakowski

 
wśród Polaków, a szczególnie wśród polskich środowisk patriotycznych, pokutuje przekonanie że Polska może liczyć na USA
 
Wbrew faktom, irracjonalnie, wśród Polaków, a szczególnie wśród polskich środowisk patriotycznych, pokutuje przekonanie że Polska może liczyć na USA. Fijorr Publishing opublikował niezwykle cenną książkę Johna J. Mearsheimera i Stephena M. Walta „Izraelskie lobby w USA”, która powinna na Polaków zadziałać jak kubeł zimnej wody. Pozycja Mearsheimera i Walta, dwóch politologów, wykładowców University of Chicago i Harvarda, wywołała ogólnoświatową dyskusje, ukazując jak władze USA i amerykański establishment, wbrew interesom USA i Amerykanów, realizują interesy Izraela. Irracjonalne jest więc oczekiwanie, że władze amerykańskie, które są nielojalne wobec własnych obywateli nagle będą odczuwały lojalność wobec jakieś Polski.

Całość: +www.bibula.com 

3103 odsłony średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Lobby izraelskie w USA 
Zenon Jaszczuk, 2012.02.10 o 13:59
Mufti.
My chyba należymy do tych co o tym wszystkim wiedzą. Masz piątkę. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lobby izraelskie w USA 
w.red, 2012.02.10 o 14:20
W polityce, a szczególnie tej "nowożytnej" nie ma miejsca na takie pojęcia jak przyjażń, lojalność czy nawet solidarność. Nie ma tam nawet krzyny tego co nawalibyśmy "poczuciem przyzwoitości" :(
Jeśli ktoś mimo wszystko (historia najnowsza) optuje za wsparciem przez USA. To tylko ten, który ma w tym interes, albo widzący w nim antidotum na "komunizm".
Dziwi mnie to, szczególnie u ludzi tam zamieszkałych. Ale to inna kwestia (nawt nie zauważyli jak z kraju wielkiego i bogatego przekształcili się w kraj totalitarno - policyjny).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lobby izraelskie w USA 
Adam39, 2012.02.10 o 17:29
W Polsce, na nieszczęście, puki co, większość ludzi jest ogłupionych ogólnie wtłaczaną propagandą, wygodną dla rządzących. A myślę, że w USA jest podobnie. Ci co zdają sobie sprawę jaka jest ta polityka amerykańska, są w mniejszości i mają mają małą siłę przebicia. I pewno też nie chcą się narażać osiągnąwszy jakąś pozycję materialną, znacznie lepszą niż w kraju ojczystym.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lobby izraelskie w USA 
w.red, 2012.02.10 o 19:01
Pewnie masz rację.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑