słowa kluczowe: Hitler, Komorowski, Lenin, Noblistka, Stalin, Straż, Szymborska, Tischner, humanistka, księża, pogrzeb, salon, tłumy.
Polska2012.02.09 23:29

Tysiące ludzi na pogrzebie Szymborskiej - mówi Kraśko w TV

 

Aż nastawiłem budzik, aby nie przegapić....

 
Pogrzeb Szymborskiej moim okiem i okiem "Salunu" i, ich kamerzystów, oraz innych "autorytetów.
 

Napisałem artykuł w dniu śmierci pani Szymborskiej. Napisałem zgodnie z moim widzeniem, zgodnie z prawdą mi i innym znaną. Odbiór był różny. I dobrze, bo tak ma być. Oto on i komentarze - 

Czerwona zaraza - śmierć Wisławy Szymborskiej


Odchodzą wrogowie Polski i Polaków - http://polacy.eu.org/1704/czerwona-zaraza-smierc-wislawy-szymborskiej/.

Jak się panstwo domyślacie, byłem bardzo ciekawy pogrzebu pani Szymborskiej. Jak wiecie, nie oglądam Telewizji. Dzisiaj nastawiłem aż budzik, aby nie przegapic Wiadomości Telewizyjnych. Muszę powiedzieć, że się nie zawiodłem. Manipulacja poszła zgodnie z moimi oczekiwaniami.

Mała iskierka wpychała mi sie do głowy - to nie te czasy, to nie tzw komuna ty teoretyczny spiskowcu dziejów. Dzisiaj jest pogrzeb "wielkiej polskiej" pisarki, wszystko pokarzą zgodnie z prawdą, jak na tacy. No bo kiedy? Jak nie na pogrzebie. Jednak ja iskierce mówiłem, won - nie kłam.

I oto jest 19;30 Wiadomości Telewizyjne z ich  piewcą "prawdy" Kraśkiem na ekranie. Oczywiście, pogrzeb jest hitem dnia. Przekaz leci jako pierwszy. Patrzę okiem, pogrzeb jak pogrzeb dla laika, normalny.

W tym jest mój błąd, że ja nie patrzę jak brojler, patrzę krytycznym okiem. Okiem teori spiskowej dziejów. I co widzę? A no , że nie ma teorii spiskowej dziejów tylko jest praktyczny spisek dziejów realizowany codziennie na naszych oczach - o czym kilkakrotnie pisałem.

Odpowiednio wyszkolony salonowiec Kraśko nadaje. TYSIĄCE ludzi żegna największą pisarkę Polski, noblistkę panią Szymborską. Słyszę, że Szymborska już z kawą i papierosem debatuje przy stoliku w niebie z Tischnerem. Słucha też pieknej muzyki jakiejś tam własnej fanki, która też jest w niebie? Pogrzeb świecki i niebo!!!  Doprawdy ja nie wiem jak to jest naprawdę.

Pomyślałem, ze "nasze" celebryty i o niebie nie maja pojęcia. Bo jeśli oni wszyscy są w niebie, to Szymborska jako stara krwożercza komunistka partyjna. Najpierw wita się ulegle z Leninem, Stalinem, Hitlerem a nie z jakims ksiedzem z innej "epoki". Z linią partyjną nie ma żartów i ona o tym wie jak mało kto. Potem leci do księży z Kurii Krakowskiej wydanych na śmierć przy jej pomocy z wielkim poparciem takich samych śmieci jak ona. Zapewne z uśmiechem sie pyta, jak tam chłopcy wam się umierało, jak was mordowali - wy łotry!!!

Na ten pogrzeb jak słusznie przypuszczałem z doswiadczen komunistycznych, wysłali kamerzystę "kurdupla" . Latał i latał z tą kamerą i nijak nie mógł pokazać tych tysięcy żałobników. Niby sprytnie, a tak prostacko, jak przysystało na salonowców , trzeba pokazac sztuczny tłum. Zapewnie wiecie państwo jak to się robi.  Widzimy fragment, wycinek tłumu, kolejki. Nie widac końca, ani początku. Przesuwa się powiedzmy trzydzieści osób w kadrze. Nie wiemy, czy z przodu i z tyłu tych trzydziestu jest tysiące - skromnie. Ja nie będę taki skromny i walnę miliony z przodu i miliony z tyłu. Niech ma!!!

A co tam. Ciekawy jestem, czy ta trzydziestoosobowa kolejka to z pogrzebu, czy może wstawka z kolejki do teatru, do kina, do cyrku. A może fragment kolejki a filmu dokumentalnego po kiełbase na kartki za komuny - z notatka, proszę jaka mała kolejka, mięcha u nas do oporu. A tutaj ta kolejka robi za tłum. No i jako, że ten malutki, tzn niski operator nie moze ogarnąć tłumów (mógł wleżć na ławkę, ale po co jak i tak wiadomo, że są tysiące tysiecy.) To pokazuje nam kilku żołnierzy, kilku ze straży sejmowej i,kilku strażników miejskich i kilka piersi załobników.

Gdzieś jednak ten maluch się wdrapał, bo oto za "trumną" widzimy z góry idący salon "panstwowy" - Komorowski ze swoja świtą. Zaraz potem machnął kamerą po cmentarzu, ale tłumy już wyszły, albo jeszcze nie doszły i zaraz spadł na ziemie. Może to żle powiedziane, że spadł na ziemię, bo prawdy nadal nie widziałem. Lepiej będzie i spadł z ławki bujając dalej w obłokach salonu.

Więcej nie pokazali. Koniec, kropka. cholera. Taka wielka poetka, taki wielki pogrzeb, a przekaz marny. Pomyślałem, a to faszyści a to oszuści specjalnie mały manipuluje, aby pokazac, że nikogo tam nie bylo, nie było tych tłumów co Kraśko gadał. Dawaj ja ci udowodnic temu nikczemnikowi kłamstwo. lecę na nowy Ekran szukac innego filmu z relacji - a tutaj nic. Przechodzę na grafikę, szukam zdjęć z tłumem. Przecież tam musiało byc setki reporterów, dziennikarzy z aparatami. A tutaj nic. No nie ma i już - tłumów.

Pomyślałem, Boże. Widzisz i nie grzmisz. Na pogrzebie Herberta nie bylo salonowców. Na pogrzebie Leppera nie było salonowców. Dlaczego?!!

Bo ci chcieli coś dla dobra Polski i Polaków zrobić ( nie będę tego rozwijał), dlatego naczelna agentura się nie stawiła.

Co innego Szymborska - z naszych. Swoi do swojej. Tylko po co mieszać w tą hucpe tysiące Polaków którzy wam pokazali wała jak Polska cała. To są zachowania małych karłowatych salonowców stojących pod drzwiami nawet swoich jewropejczyków.

Daruję sobie wypowiedzy, peany tych karłów moralnych na cześc Szymborskiej. Zobaczcie państwo sami - Ceremonia pogrzebowa noblistki-

- http://wiadomosci.wp.pl/gid,14238945,gpage,5,img,14239360,kat,1342,title,Ceremonia-pogrzebowa-noblistki,galeria.html?ticaid=1de48

Pod zdjęciem głównym jest taśma z kilkoma zdjęciami. Jak państwo będziecie wyświetlać zdjęcia po koleji, to przy wszystkich jest gadka szmatka jakiego salonowca - poczytajcie.  Ciekawe- Humanistka i domagająca się śmierci niewinnych ludzi!!! Czy tylko Szymborska jest w masce j/w na zdjęciu

Pozdrawiam pańsywa.

 

 
 
Bóg, Honor, Ojczyzna 

4378 odsłon średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
[...]   
A.B.C., 2012.10.13 o 18:57
[komentarz usunięty na żądanie Autora/Autorki]
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tysiące ludzi na pogrzebie Szymborskiej - mówi Kraśko w TV 
Zenon Jaszczuk, 2012.02.10 o 00:33
Bitsay witaj.
Ja jeszcze nie odrobiłem lekcji z nauki poezji. Nic Ci nie powiem na ten temat. Zapewne już jest za póżno w moim wieku na takie nauki. Pamiętam jak jej załatwili nobla, to nikt, nigdzie nie mógł znależć jej wydań książkowych w księgarniach. Taka była słynna. No, potem natłukli. Pamiętam to jak dzisiaj. ja jednak mniej o wierszach, więcej o osobie i podłym życiorysie. Myślę, że dobrze zrobiłem z pokazaniem tych 'tłumów" dla historii. Bo jak mnie przeczytają, to mogą osadzic pogrzeb Szymborskiej w tłumach witających, lub żegnających Papieża. Przyszli ludkowie będą mieli tłumy z fotomontarzu. :-))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tysiące ludzi na pogrzebie Szymborskiej - mówi Kraśko w TV 
Adam39, 2012.02.10 o 17:54
Zenek, wyraźnie widać, że zawsze i na każdym kroku starają się swoich wywyższać, a naszych poniżać, lub w najlepszym przypadku pomijać, lub nie zauważać. Teraz to już prawie cały czas hucpa i nic więcej. Nie jestem znawcą poezji. Ale jako człowiek, czuję do niej niechęć, za przeszłość.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tysiące ludzi na pogrzebie Szymborskiej - mówi Kraśko w TV 
Zenon Jaszczuk, 2012.02.10 o 18:09
Adam39.
No cóż to są wrogowie Polski i Polaków i tak się zachowują. W to parszywe środowisko uczciwy człowiek nie ma wejścia. Bo tam oszust oszusta popiera, robi jeden drugiego sztucznym-śmiesznym autorytetem. Sami się poodznaczają, sami się chwalą itd. Wybitności nad wybitnościami, czyli śmieszności nad śmiesznościami. Oni nawet udawać, oszukac nie potrafią. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tysiące ludzi na pogrzebie Szymborskiej - mówi Kraśko w TV 
Krzysztof J. Wojtas, 2012.02.11 o 06:18
Zenuś

Ty jesteś niepoprawny malkontent i wstecznik.
Jak możesz pisać w tonie wątpliwości, że tam nie było aż tyle ludzi ile TV podała; jeśli gremium decyzyjne ustaliło, że były tysiące, to znaczy, że tysiące były.

Tam był i Komorowski, i Tusk.
Toż samej obstawy , zwłaszcza po Smoleńsku, musiało być tysiące.
A pozostałe tysiące, to te, które chciały naocznie obejrzeć różnych .... , których trzeba będzie w stosownym czasie rozliczyć.
Żeby nie pomylić.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tysiące ludzi na pogrzebie Szymborskiej - mówi Kraśko w TV 
Zenon Jaszczuk, 2012.02.11 o 14:35
Krzysztof.
Ja wierzę w te rtsiące, miliony. zaznaczyłem, że to faszyści nie chcieli pokazać tej oczywistej oczywistości. No cóż zieloma wyspa tak ma. Tylko dlaczego zielona? Przecież była czerwona a jest niebieska. Czy ja jestem daltonistą i wszystko widzę na czarno?
Widocznie obstawa była dobrze zakonspirowana bo kurdupel nie pokazał tych tysięcy. Możliwe że mieli namioty w kształcie pomników i tam siedzieli ukryci po całym cmentarzu. Konspiracja musi być. A tych wszystkich budoeniczych wylicził w swoich książkach pan Henryk Pająk. Pomyłka nie grozi. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tysiące ludzi na pogrzebie Szymborskiej - mówi Kraśko w TV 
Piotr Świtecki, 2012.02.11 o 14:51
No cóż zieloma wyspa tak ma. Tylko dlaczego zielona? Przecież była czerwona a jest niebieska. Czy ja jestem daltonistą i wszystko widzę na czarno?

Jak dla mnie - cytat miesiąca! :-D Oparskałem herbaą klawiauę....
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tysiące ludzi na pogrzebie Szymborskiej - mówi Kraśko w TV 
Zenon Jaszczuk, 2012.02.11 o 15:04
Mufti.
Ja już pisałem. Jak ktoś czyta moje bazgroły, aby nie jadł i nie pił w tym czasie:-))). Mufti na te kolory jest oczywista oczywistość rozwiązanie - Trzy kolory czerwony. Zapewne znasz takie podejście. I ja się z tym zgadzam. Ten czerwony, zielony, niebieski - to trzy kolory czerwony jak drut!!! Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tysiące ludzi na pogrzebie Szymborskiej - mówi Kraśko w TV 
Zenon Jaszczuk, 2012.02.11 o 15:20
Szkoda, że nie zapytałem. Kto oglądał telewizję, i czy to samo widział? Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tysiące ludzi na pogrzebie Szymborskiej - mówi Kraśko w TV 
Jacek, 2012.02.11 o 17:05
Kraśko,syn Zenona Kraśki. Czerwone dynastie.
Historia nauczycielką życia.
A co będzie jak nie poznamy historii? (zredukujemy lekcje)
Powtórzy się. Za każdym razem będzie to coraz droższa szkoła.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tysiące ludzi na pogrzebie Szymborskiej - mówi Kraśko w TV 
Zenon Jaszczuk, 2012.02.11 o 17:17
Jacek.
My to wiemy. Gdzieś czytałem, że to największa rodzina z przystawkami obsiadająca TV. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tysiące ludzi na pogrzebie Szymborskiej - mówi Kraśko w TV 
Piotr Świtecki, 2012.02.11 o 18:23
A co będzie jak nie poznamy historii?

Jak to "co będzie"? Łatwiej żyć będzie. Jeszcze tylko się trzeba będzie zaprawić w niemyśleniu, niewidzeniu, a potem to może i w niejedzeniu... Zobaczymy. Ja mam dużo wiary w inżynierię społeczną i gatunek ludzki ;-) Ciekawe rzeczy nam już XX wiek pokazał. A postęp jest nieubłagany...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tysiące ludzi na pogrzebie Szymborskiej - mówi Kraśko w TV 
Zenon Jaszczuk, 2012.02.11 o 20:14
Mufti.
Właśnie najgorszy jest ten postęp "suku" Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tysiące ludzi na pogrzebie Szymborskiej - mówi Kraśko w TV 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2012.02.11 o 23:59
Zenek,
Ty się tak nad biednym Kraśką nie znęcaj.
Toż to wnuk bardzo zasłużonego działacza i funkcjonariusza poprzedniego systemu (co to niby został obalony).
Dzięki niemu (temu dziadkowi) ma takie ładne krawaty i języków mógł się nauczyć w innych krajach.
Tacy to tylko są na "sukces" skazani...
Jednego jednak nie mogę mu odmówić. Na koniu śmiga bosko. Widziałem na własne oczy.
Może powinien zostać Pierwszym Koniuszym RP zamiast marnować się w telewizorni?...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tysiące ludzi na pogrzebie Szymborskiej - mówi Kraśko w TV 
Zenon Jaszczuk, 2012.02.12 o 00:11
Jarek.
Nie martw się i tak za coś muszą go odznaczyć. Może za całokształt - czy za pochodzenie i "zasługi" rodzinne. Narazie krasi paszę dla tubylców.Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tysiące ludzi na pogrzebie Szymborskiej - mówi Kraśko w TV   
Jerzy Ulicki-Rek, 2012.02.13 o 13:47
Chekist. 1992. Russian drama.

+www.youtube.com ... verified=1


„..Zasnalem.. I tak mi sie sni:
Imie: Wislawa
Nazwisko: Szymborska
...Twarza do drzwi…”
JERZY ULICKI-REK
Wolna Polska zaczyna sie tutaj

+www.polskawalczaca.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tysiące ludzi na pogrzebie Szymborskiej - mówi Kraśko w TV 
Zenon Jaszczuk, 2012.02.13 o 13:51
Jerzy Ulicki-Rek.
Jakiś długi film zafasowałeś. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑