słowa kluczowe: GW, GazWyb, Gazeta Wyborcza, Michnik, Polska, Radio Maryja, dialog, rozmowa, Żydzi.
Linki, cytaty, nowiny2012.02.03 11:16

Michnik chce rozmawiać

(poleca )
 
Zgadzam się z opinią ks. Rydzyka. Zgadzam się też z prof. Nowakiem...
 
"Zaskoczę czytelników - chcę wyrazić solidarność z opiniami o. Tadeusza Rydzyka i prof. Andrzeja Nowaka" - pisze dzisiaj w "Gazecie Wyborczej" jej naczelny - Adam Michnik. Uzasadnia, że zgadza się z opinią redemptorysty, że "musimy rozmawiać - zarówno wierzący, jak i niewierzący".

Może stoję po stronie Rydzyka? - zastanawia się w "Gazecie Wyborczej" Michnik i przytacza fragmenty wypowiedzi redemptorysty, z którymi się zgadza: "musimy rozmawiać - zarówno wierzący, jak i niewierzący. Pluralizm - znaczy wielość - wielość myśli, poglądów, ale to oznacza również komunikowanie się ze sobą, rozmowę, szukanie wspólnego dobra, szukanie prawdy, bo tylko w prawdzie jesteśmy wolni".

 Naczelny "GW" zauważa, że Rydzyk modli się "o to, aby Polacy rozmawiali ze sobą na argumenty, byśmy szukali dobra każdego obywatela, wszystkich ludzi, oby było dialog między nawet tymi różnomyślącymi". - Czyż to nie piękna modlitwa? - pyta Michnik.

Dodaje, że zgadza się też z opinią prof. Andrzeja Nowaka, "cenionego historyka z Krakowa", że "jesteśmy podzieleni - nie tak, jak to bywa (i powinno być) w demokratycznej wspólnocie, ale tak, jakbyśmy należeli do różnych, z natury wrogich sobie gatunków". Tutaj jednak szef "Wyborczej" widzi różnicę między poglądami swoimi a Nowaka - zupełnie inaczej sam widzi źródło "tej destrukcyjnej, zimnej wojny domowej".

 "Powiada prof. Nowak, że nie można twierdzić, że twarz Putina jest jedyną twarzą Rosji. (...) Zgadzam się z prof. Nowakiem i chciałbym, aby te opinie zostały przeczytane i zapamiętane przez polskich rusofobów. Tak więc udało mi się pochwalić prof. Nowaka i ks. Rydzyka. Mam nadzieję, że obaj będą zadowoleni"- podsumowuje redaktor naczelny "Gazety Wyborczej". 
 
Źródło: +wiadomosci.gazeta.pl 

3458 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Michnik chce rozmawiać 
Paweł Tonderski, 2012.02.03 o 11:22
No i już wszystko wiadomo, kto tak naprawdę stoi za Krajową Radą Radia i Telewizji, nadredaktor syjonista, lewak i anty Polak Adam Michnik, który widzi, że mu władza się wymyka z jego rąk, że nakład spada a jego akcje lecą w dół na łeb na szyję. Widocznie jego zwierzchnicy są coraz bardziej zaniepokojeni sytuacją AGORY. :) Ja tam bym z nim nie rozmawiał, nie ma o czym!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Michnik chce rozmawiać 
Zenon Jaszczuk, 2012.02.03 o 12:29
Mufti.
Olewam ciepłym moczem michnikoidów i jego słowa. Śmieję się z tłumaczeń tych wszystkich durni, dlaczego O.Rydzyk nie otrzymał koncesji. A to takie proste, dlatego masom wciska się zawiłości. Nie może być normalnego radia, normalnej telewizji w dobie płukania mózgów tubylcom. Zresztą to już dawno zostało powiedziane, tylko o tym się "nie pamięta" . Przecież osadzenie tych wszarzy z BendB w Polsce jest tego dowodem. Oni powiedzieli, że ich celem jest "odzyskać"- czytaj okraść Polskę i Polaków - tzw odszkodowania i zlikwidowac radio Maryja i TV Trwam. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Michnik chce rozmawiać 
w.red, 2012.02.03 o 13:30
O "finanse" tej gnidy nie musisz się martwić. "Wybiórcza" tak jak i inne "organy" gmin marsjańskich są przez nie finansowane. Poza tym (o ile przeoczyłeś) kapitał uzyskany z "wymiotnej" zdążyli już przeflancować na inny teren. Choćby kupując pomnniejsze regionalne wydawnictwa czy też o ile się nie mylę inwestując w sieć "Cinema City".
To tyle co mi się obiło o uszy, a ile do nich nie dotarło to już wiedzą tylko oni.
Zawsze twierdziłem że "warto rozmawiać" i co więcej uważam tak nadal. Ale z jednym wyjątkiem. Ze zdrajcami narodu i oszustami nie tylko nie warto co nawet nie należy rozmawiać. Po prostu należy ich pogonić z tego kraju argumentując to solidnym kopem.
To tyle co mogę w tej sprawie powiedzieć :/

pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Michnik chce rozmawiać 
Paweł Tonderski, 2012.02.03 o 13:45
Redzie osobiście do pomnożenia się majątku Michnika nie dołożyłem zbyt dużo, co do Cinema, to niestety czasem moje dzieci chodzą do tego kina. Natomiast ostatnią gazetę wymiotną kupiłem chyba w 1990 roku, nie pamiętam dokładnie kiedy to było, ale jestem pewny, że po tym gdy z GW zniknęło logo "Solidarności" zaprzestałem kupować tę gazetę. Ja się nie martwię o ich majątek, wręcz przeciwnie, ciesze się, że akcjonariusze Agory tracą, że zmniejsza się nakład tej gazety i ilość sprzedanych przez nią gazet, teraz bardzo mnie irytuje to, jak widzę gdy Polacy biorą do swoich rąk Metro, denerwuje mnie to, że ludzie chodzą na Legię Warszawa, no ale ja na to nie mam wpływu, a tylko dzięki pieniądzom można z nimi wygrać, dokładnie nie trzeba ich finansować swoimi pieniędzmi w żaden sposób, bo oni i tak nas okradają każdego dnia, trzeba to w miarę możliwości ograniczać. A wykopać ich z Polski trzeba i przydałoby się to uczynić nawet dzisiaj, wtedy szybko byśmy zmienili właścicieli tych korporacji i kin oraz stadionów i klubów piłkarskich i sportowych, banków itd. itp...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Michnik chce rozmawiać 
Piotr Świtecki, 2012.02.03 o 12:49
Jest takie porzekadło: fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me (co pozwolę sobie z pomocą Google Translatora przełożyć jako oszukasz mnie raz - wstyd dla ciebie, oszukasz drugi - wstyd dla mnie).

No i coś w tym jest: ...jakbyśmy należeli do różnych, z natury wrogich sobie gatunków. "Gatunków" może nie, ale cywilizacji - jak najbardziej.

Pozdrawiam Polaków!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Michnik chce rozmawiać 
Jacek, 2012.02.03 o 15:29
Metamorfoza czy chęć ponownego zaistnienia w mediach i umysłach?
Jest jeszcze jeden wykopany skrzat, prawiący butne komunały (jak za rewolucji bolszewickiej) L. M.
Nie wierzę ani jednemu słowu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Michnik chce rozmawiać 
PP, 2012.02.03 o 22:39
"szukanie prawdy, bo tylko w prawdzie jesteśmy wolni".

O kurczę, to sie nazywa czelność!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑