słowa kluczowe: EU, Krisztina Morvai, Unia Europejska, Węgry, manipulacje.
Linki, cytaty, nowiny2012.02.02 09:48

Jak wygląda węgierska „faszystka”?

(poleca )
 
To nie Węgry są powodem całkowitego fiaska Unii Europejskiej i załamania waszego systemu. Zamiast badać kwestie suwerenności i samostanowienia Węgier, dlaczego nie przyjrzycie się sobie, swoim decyzjom?
 

Krisztina Morvai – węgierska posłanka do Parlamentu Europejskiego z poparcia Jobbiku (Ruch na rzecz Lepszych Węgier) – dosadnie przyłożyła Unii Europejskiej w trakcie trwającej nagonki na Węgry ze strony liberalno-lewicowego establishmentu i światowej finansjery. Jobbik od początku sprzeciwiał się integracji z UE, przez co  europejskie partie systemowe i media głównego nurtu ochrzciły go mianem ruchu faszystowskiego.

Kim jest Krisztina Morvai? Urodziła się w 1963 roku w Budapeszcie. Jest prawnikiem (posiada kwalifikację sędziowską), nauczycielem akademickim i politykiem. W renomowanym King’s College London obroniła doktorat z dziedziny nauk prawnych. Wykładała na University of Wisconsin-Madison. Od 2003 do 2006 działała w ONZ, gdzie zajmowała się walką z dyskryminacją kobiet oraz obroną praw kobiet palestyńskich, co wzbudziło protesty rządu Izraela. Rezultatem zdobytych w ONZ doświadczeń było opublikowanie pracy Terror w rodzinie (węg. Terror a családban) poświęconej przemocy domowej na Węgrzech.

W 2006 nie zyskała kolejnej nominacji rządu węgierskiego do zasiadania w CEDAW (Committee on the Elimination of Discrimination against Women) i wróciła do kraju. Była zatrudniona jako docent prawa karnego w Uniwersytecie im. Loránda Eötvösa, gdzie zajęła się m.in. prawem karnym, kwestią przerywania ciąży, prawami ofiar oraz osób zarażonych HIV, wykorzystywaniem seksualnym dzieci, prostytucją, dyskryminacją płciową oraz przemocą domową. Została uhonorowana nagrodą Czerwonego Krzyża im. Freddiego Mercurego za promocję wiedzy o zagrożeniu AIDS.

Znana z ostrego języka i kontrowersyjnych wypowiedzi. W 2008 radziła „liberalno-bolszewickim syjonistom” przemyśleć sobie „dokąd uciekną i gdzie się schowają”, a rok później również „zabawić się swoimi małymi obrzezanymi (…)” zamiast szkalować jej osobę. W 2006 określiła swoją konkurentkę do zasiadania w Komisji ONZ, Andreę Petõ, jako „znaną syjonistyczną aktywistkę” i uznała jej nominację przez rząd Ferenca Gyurcsány’go za spowodowaną naciskami władz Izraela. Udziela wywiadów za kaucją w wysokości 1000 euro, która ma służyć jako środek w ewentualnych procesach sądowych.

W 2006 związała się z Ruchem na rzecz Lepszych Węgier (Jobbik), choć formalnie nie wstąpiła do partii. Pojawiała się jednak na demonstracjach nacjonalistycznej Gwardii Węgierskiej. W wyborach w 2009 została wybrana na posłankę do Parlamentu Europejskiego VII kadencji z 1. miejsca tego ugrupowania.

Jej mężem jest György Baló, dziennikarz telewizyjny żydowskiego pochodzenia. Mają razem trójkę dzieci.

opr. KatoN

 
 
Źródło: katonisliwka.wordpress.com, za marucha.wordpress.com

3100 odsłon średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Jak wygląda węgierska „faszystka”? 
Paweł Tonderski, 2012.02.02 o 10:47
Coraz bardziej podoba mnie się ten węgierski Jobbik. :)

Doskonała notka.

No ale przy tym trzeba zauważyć pewną zależność, mąż tej kobiety ma pochodzenie żydowskie, widocznie bez tego wsparcia nie mogłaby zostać politykiem, a może jej maż już się całkowicie zasymilował z cywilizacją i kulturą Węgier i właśnie o taką asymilację chodzi, kto chce mieszkać wśród jakiegoś narodu, chce się dla niego poświęcać, wtedy zostaje do tego narodu przypisany, najgorsi są bezpaństwowcy i ludzie całkowicie wynarodowieni, którzy na dodatek są ateistami i w nic nie wierzą. Takich osobników trzeba się najbardziej obawiać.

Mieszkają w Polsce od wielu pokoleń, jednak nadal żyją swoim życiem i kulturą - nikt przecież im tego nie zabrania robić, ale dlaczego chcą nas zdominować i chcą naszą cywilizację unicestwić? Nie dosyć tego oni chcą nami rządzić i nam nakazywać, w jaki sposób mamy żyć we własnym kraju, to jest najgorsze w tym wszystkim i z tym właśnie nie mogę się pogodzić, z tym trzeba walczyć.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑