słowa kluczowe: Polska, afery, czerwone dynastie, dziennikarze, honor, inwigilacja, katastrofa smoleńska, mafia, manipulacje, media, państwo, podsłuchy, prawo, prokuratura, przecieki, próba samobójcza, samobójstwo, wojsko, wymiar sprawiedliwości, wywiad.
Linki, cytaty, nowiny2012.01.09 12:33 13:03

Próba samobójcza prokuratora wojskowego

(poleca )
 
Porkurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej, płk. Mikołaj Przybył, postrzelił się na konferencji prasowej w Poznaniu.
 
Po wygłoszeniu oświadczenia prokurator poprosił dziennikarzy o 5 minut przerwy i opuszczenie pomieszczenia, w którym odbywała się konferencja. Poniższy film z pozostawionej w pokoju włączonej kamery ma pokazywać krytyczne minuty.Treść oświadczenia prokuratora Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk. Mikolaja Przybyła, wygłoszonego podczas konferencji prasowej dot. śledztwa o przeciek do mediów z postępowania ws. katastrofy smoleńskiej: +magielfinansowy.nowyekran.pl

 

3737 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Próba samobójcza prokuratora wojskowego 
Christophoros Scholastikos, 2012.01.09 o 12:52
Coś strasznego.
Śmierć chadza z wielkim kłamstwem w parze.
O 13:30 ma być konferencja prasowa Seremeta w tej sprawie.
pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Próba samobójcza prokuratora wojskowego 
Paweł Tonderski, 2012.01.09 o 13:35
Okazało się, że ten pan jednak będzie żył, przynajmniej na chwilę obecną takie są komentarze w tej sprawie.

A dziennikarze gównianej gazety, nie poczuwają się oczywiście do winy, że to oni zaszczuli tego człowieka swoimi artykułami na temat spraw prowadzonych w prokuraturze wojskowej, na przykład na temat tzw. katastrofy smoleńskiej, oni są oczywiście niewinni.

Dziennikarze tej żydowskiej gazety nie wiedzą, dlaczego ten człowiek targnął się na swoje życie. Jakże odmienna retoryka i interpretacja dwóch bardzo podobnych do siebie wydarzeń, w przypadku Blidy, tamta historia dla Gazobetonu była przestępstwem prokuratorii i zaszczuciem biednej i niewinnej kobiety, natomiast ta historia, to wypadek i nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Zresztą prokurator powinien być odporny psychicznie, zdaniem gadających głów oraz wolnych i niezależnych dziennikarzy, natomiast minister (pani Blida) w wielu rządach albo jakiś inny znany polityk nie powinien być odporny psychicznie i może sobie strzelić w pierś z amunicji, która jest wykorzystywana przez grupy antyterrorystycznych do unieruchamiania przestępców.

Kolejna ściema i teatr hipokryzji, obłudy, prania mózgów i demagogii, który będzie nam serwowany w popularnych i lubianych "polskich" mediach. Ale nie z nami te numery, my i tak wiemy swoje. :))) Kolejny teatr po tym, gdy okazało się, że lekarze nie wiedzą jak działają specyfiki oraz zamienniki drogich lekarstw, które do tej pory przepisywali swoim pacjentom i po tym, gdy okazało się, że Tusk będzie ich za ich protest karał. :))

Czyżby Seremet czyścił prokuratorię polską, nawet tę wojskową z ludzi, którzy zachowali w sobie jeszcze odrobinę uczciwości i honoru? :)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Próba samobójcza prokuratora wojskowego 
Malawanda, 2012.01.10 o 12:02
magielfinansowy.nowyekran.pl subiektywnie interpretuje wczorajszy dramat prokuratora Mikołaja Przybyła, na wstępie błędnie określając go Prokuratorem Naczelnej Prokuratury Wojskowej, co sugeruje inny zakres działania. Płk Mikołaj Przybył jest Zastępcą Wojskowego Prokuratora Okręgowego w Poznaniu ds. Przestępczości Zorganizowanej, co znaczy, że nadzoruje prowadzenie śledztw i dochodzeń własnych oraz prowadzonych przez inne organy lub im powierzonych, w sprawach o czyny zabronione wyczerpujące znamiona przestępstwa:
a) określone w rozdziałach XVI-XVIII ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.),
b) o charakterze terrorystycznym,
c) noszące cechy zorganizowanej przestępczości,
d) łapownictwa i płatnej protekcji, gdy sprawcą jest oficer starszy lub popełniony czyn jest związany z działalnością: organów władzy ustawodawczej, organów administracji rządowej (w tym w szczególności z działalnością jednostek organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej), administracji samorządowej, wymiaru sprawiedliwości, organów ścigania i kontroli, albo wiążące się z wykonywaniem zadań służbowych poza granicami państwa,
e) inne, które ze względu na wagę sprawy, na podstawie polecenia Naczelnego Prokuratora Wojskowego, zostały przekazane do prowadzenia przez Oddział do spraw Przestępczości Zorganizowanej Naczelnej Prokuratury Wojskowej;
.
Oświadczenie prokuratora Przybyła w istocie dotyczyło zbrodni rozgrabiania wojska. Mówił, że:
W sprawach dotyczących przestępczości gospodarczej oskarżaliśmy zawsze skutecznie - bez uniewinnień. Nasze śledztwa obejmują coraz większy zakres i prowadzą do ujawniania nowych nieprawidłowości oraz systemu przestępczych powiązań, na styku działania prywatnej przedsiębiorczości i funkcjonariuszy państwowych decydujących o dystrybucji środków finansowych. Ujawniliśmy przestępstwa korupcyjne, mechanizmy ustawiania przetargów i wyłudzania ogromnych kwot z budżetu Wojska Polskiego.
Prokurator jest świadom, iż aferę z telefonami rozdmuchali skorumpowani decydenci zmierzający "do jak najszybszego zlikwidowania tej ostatniej zapory(Prok. Wojskowej) przed systemem zorganizowanej przestępczości pozwalającej na całkowite i bezkarne okradanie Wojska Polskiego". .
Przedstawiając słuszne zarzuty, powiedział wszystko.
Oświadczenie jest oskarżeniem rządu, władz - skorumpowanych złodziei okradających Polskę.
Dlatego komentarz z powołanego na wstępie źródła, o treści:
Prokurator wojskowy Mikołaj Przybył w trakcie konferencji prasowej w Poznaniu odczytał oświadczenie dotyczące ujawnienia przecieków w sprawie śledztwa smoleńskiego po czym poprosił dziennikarzy o opuszczenie sali by można ją było przewietrzyć.
Dziennikarze opuścili salę i chwilę potem usłyszeli strzał. "Konferencja dotyczyła inwigilacji dziennikarzy zajmujących się śledztwem smoleńskim"

uważam za niebezpieczną manipulację, odwracającą uwagę czytających od istoty oświadczenia.
Znajoma krawcowa jest przekonana,że prokurator musiał strzelić do siebie, bo w wojsku rozkaz to rozkaz.Szczęściem z nerwów cokolwiek chybił...Oby z osłabienia nie rozchorował się śmiertelnie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑