słowa kluczowe: Komorowski, Polska, Tusk, Wałęsa, bul, media.
Humor, satyra2012.01.04 23:00 01.05 10:37

Od zaplecza strony

 

Przyśpiewki gordyjskie (19)

 
W pierwszej chwili myślałem, że to „pocałunek śmierci” dla premiera. Ale po chwili zdałem sobie sprawę, że dla nas.
 
Popisy „Bula” Komorowskiego zdążyły już spowszednieć. Kuchenne rozmówki z Obamą, qui pro quo z parasolem, łączenie się w „bulu" i „nadzieji”. Nie dziwi zatem, że wyświetlane na elewacji Pałacu Prezydenckiego „Dosiego Roku!” (z błędem ortograficznym) bardziej nudziło, niż bawiło.

Jacy tubylcy, taki namiestnik.
Mi w każdym razie, choć na „Bula” nie głosowałem, wstyd.

Natomiast pupil zachodnich salonów Tusk był do tej pory raczej zostawiany w spokoju.
Dziś jednak, jak donosi +www.tvn24.pl, pozwolono na jego temat wypowiedzieć się medialnie Mędrcowi Europy, „legendzie Solidarności” Lechowi Wałęsie. (Legenda jak legenda, każdy agent jakąś musi mieć. Widać Solidarności i Okrągłemu Stołowi też potrzebna.)

Tusk zatem, wg Wałęsy jest wyjątkowo zdolnyzrobił sukces. A poza tym wszyscy po trochu mają rację, a porządek na pewno jest potrzebny, tylko żeby go wprowadzać od właściwej strony.

Daruję sobie komentowanie megalomanii „legendarnego przywódcy” oraz dywagacje, kto ten zrobiony sukces posprząta. Ale Tusk z kamarylą i mocodawcami wydaje się zbyt silny, by mu zaszkodziło nawet poparcie Wałęsy. Czy zatem nie chodzi, jak w przypadku „Bula” Komorowskiego, o delikatne skrócenie lejców, przypomnienie kto tu jest suwerenem?

A, że przy okazji szydzenie z tubylców…

Przy czym można podejrzewać, że tego rodzaju pogrożenie premierowi palcem jest ostrzeżeniem poprzedzającym sytuacje wymagające od niego szczególnej dyscypliny. Zatem, najprawdopodobniej, chodzi o podejmowanie niepopularnych decyzji.

To już, niestety, nie będzie temat nadający się do działu „humor, satyra”. 

3370 odsłon średnio 5 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Od tyłu strony 
Zenon Jaszczuk, 2012.01.04 o 23:32
Mufri.
A ja jestem tak po ludzku ciekawy czy wałęsas i tusk jeszcze trafjają w nocnik. Widzę, że chyba nie, bo s...ją wszędzie gdzie popadnie. Zachowują się adekwatnie do pochodzenia, jak na pustyni - humor i nie satyra. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Od tyłu strony 
Adam39, 2012.01.05 o 00:20
To jest zwykłe bicie piany rzez tych oszustów. Przecież wypowiedzi bolka są nijakie, ciągle takie nie chcem, ale muszem. On jest zbyt uzależniony aby mógł i chciał powiedzieć prawdę. Kręcił i kuglował całe życie, to dla czego teraz miało by być inaczej?
Oni, tuski i inne postronniczo-matoły, nas po prostu lekceważą. Wprowadzając chaos i zamieszanie w leczeniu chorych tubylców, chcą jak najprędzej się nas pozbyć. Uprzednio ograbiając nas ze wszystkiego. Czytałem gdzieś że lekarze pierwszego kontaktu nie mogą już wypisywać leków kardiologicznych, neurologicznych, czy innych t.zw. specjalistycznych. Takie leki mogą wypisywać tylko specjaliści. Gdzie na wizytę często trzeba czekać pół roku i dłużej. A prywatnie, wizyty wysoko płatne są bezproblemowe, z tym jeszcze, że recepty przez nich wypisywane są pełnopłatne.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Od tyłu strony 
Piotr Świtecki, 2012.01.05 o 02:35
Nie wiem i prawdę mówiąc cudza defekacja mnie nieszczególnie pasjonuje.
Natomiast język, którego nigdzie się by nie trzeba wstydzić - owszem.
Każdy ma jakieś kompleksy...
Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Od zaplecza strony 
Christophoros Scholastikos, 2012.05.19 o 20:18
Straszno Waćpan prognozujesz!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑