słowa kluczowe: Bóg, Honor, Mufti, Ojczyzna, Pierwsza rocznica, Polacy.eu.org, Polska, Portal, internauci, zdrajcy.
Polska2011.12.06 18:07

Malejwandzie w pierwszą rocznicę urodzin portalu Polacy.eu.org.

 

Przychodzi Jan na urodziny.

 
Na życzenie Małejwandy, przychodzi Jan na urodziny naszego portalu do Zenona. Zapewne trudna to rocznica, ale doniosła. Bądż tu mądry i pisz wiersze, ale....
 

Człowiek zamyślony, zaganiany za kawałkiem chleba dla ciała i duszy. Zapomina często o sprawach najistotniejszych. Na przykład o ludziach bliskich, o sąsiadach itd. Jednak jak wiemy, dobry sąsiad nie pozwoli dać o sobie zapomnieć. Po dłuższej przerwie wpada do mnie wykrawacony Jan z pretensjami.

To ja od rana sie golę, u fryzjera był, krawat założył i lecę do ciebie na urodziny, a ty co?!!

Umierał będziesz czy co? Smutny, zamyślony, nie ogolony. Zakładaj krawata bo mamy sporo do omówienia. Janie, czy wyście nie oczadzieli przy piecu a może jaka grypa urodzinowa was napadła. o jakich urodzinach wy gadacie. Ani ja nie obchodzę, ani nikt z rodziny. Zenon przypomnij sobie o pierwszych urodzinach i to nie jestem pewien czy nie w pańskiej rodzinie.

Panie Janie, jeszcze tyle to ja wiem, że moje dzieci i żona są dorosłe, a nie roczniaki. Nawt wnuczek ma z dziesięć lat.

Panie Zenonie a czy ja mówiłem o pańskich dzieciach czy wnukach. No , ale coś pan mówi o rodzinie. Ja lewych dzieci panie Janie nie mam, a tym bardziej rocznych. Widzę, że naprawdę wcześniej umrę, niż się od was dowiem o co chodzi z tymi urodzinami. Nie mozecie walić prosto z mostu, że chcecie flaszkę wypić, tylko wciskacie mi bachora w brzuch. Czekam jak tylko powiecie, że jestem w ciąży, albo, że rok temu sam urodziłem a tylko wy o tym wiecie.

Ja nie jestem obrzydliwy i flaszką nie pogardzę. Dawaj Zenon i już mówię jakie obchodzimy urodziny. To zdrowia. Zdrowia. A niech to cholera. Ile te śliwki mają wolt. A co ja wygladam na alkoholomierz. Z siedemdziesiąt, na oko. Mocne, ale lux. To teraz o śliwkach będziecie gadać pół dnia?!! Może zacznijcie z jakiej okazji ich "jemy".

Panie Zenonie wczoraj czytam nasz portal, a tam Maławanda pisze, że obchodzicie, obchodzimy pierwszą rocznicę urodzin portalu Polacy.eu.org. i składa gratulację. Cholera panie Janie, nie oszukujecie. Przecież my dopiero zaczynaliśmy, moze trzy, pięć miesięcy temu. Tak,tak, sr.li muszki będzie wiosna. Idz pan i sprawdz. Rok jak drut. A niech to, zdrowia. Macie rację.

Dzięki, że są kobiety, bo chłopy to nawet o własnych urodzinach nie pamiętają a co dopiero mówić o urodzinach dzieci, a tym bardziej o urodzinach portalu. Tylko dlaczego nic nie pisze o tym ojciec portalu - Mufti. No, ale to też chłop, wiem bo widziałem. Zapomnieli wszyscy goście którzy byli na "chrzcie" portalu. Gratuluję Maławando za bystrość umysly, bo byśmy przespali.

Tak to jest panie Janie jak człowiek przyjdzie na gotowca. Nie zna bólu ani czasu poswięconego przez Muftiego do budowy tego malucha. No i macie rację, że na tym maluchu utworzyła się i tworzy nadal rodzina.

Tylko panie Janie to znaczy, że  zmarnowaliśmy juz cały rok. Tym swoim pisaniem, nikomu nie potrzebnym, tym biciem piany, tym pisaniu prawdy nikomu nie potrzebnej, o odkryciach dawno odkrytych. A najmniej okupantowi i jego jaczejkom.

Zdrowia panie Zenonie. A niech go cholera. Nieee masz pan racjiiii panie Zenonie. Przegryżcie.

Ani czas zmarnowany, ani pisanie nie niepotrzebne. Życie ludzi, narodów jest jak łańcuch zbudowany ze zdrowych ogniw. I wy, my jesteśmy takimi ogniwami dbającymi o najwyższą jakośc, aby łancuch był silny, aby nie pozwolić go zerwać. Słabe, zardzewiałe ogniwa trzeba wyrzucać i łączyć zdrowe. I tak pan popatrz na całość. Przecież dlatego go Mufti zbudował, aby walczyc z kłamstwem, oszustwem, matactwem, zdradą, niszczeniem prawdy. Ja ci powiem prawdę panie Zenonie. Czyja to bedzie prawda? Wasza, nasza, moja? To będzie prawda Polska.

Zobacz ile przez cały rok sam napisałeś prawdy, samej prawdy w/g twojej wiedzy w tym zakłamanym świecie. A dolicz do tego ile napisali inni internauci. Zobacz ile podaliście dobrych, przemilcznych przez okupanta książek, ilu dobrych wybitnych przemilczanych pisarzy, ilu artystów z ich pieśniami, ilu uczciwych ludzi z Polski i z za granicy z ich filmami. To są zdrowe ludzkie ogniwa tego wielkiego łancucha. To ta wiedza podawana ludziom nie znającym prawdy ukrytej czyni ich mocnymi ogniwami wspólnej sprawy. Ten łańcuch to POLSKA. I to my, wy wszyscy go budujemy. To ta mała, wielka rodzina Polaków i ludzi nam życzliwych. To codzienne pokazywanie odpadów, rdzy, kłamstwa. To osmieszanie tych pachołków z indeksami wyższych uczelni, to pokazywanie ludzi małych, podłych. To pokazywanie ich nicości za miskę srebrników. Bo tacy są Polacy - uczciwi, pracowici, prawdomówni. To my jesteśmy POLSCY POLACY jak jedna dusza w pięknym ciele. Tylko prawda przeciw kłamstwu.

Chyba trochę pan kadzi panie Janie. Tak dobrze to nie było i nie jest.

Panie Zenonie ideałów wśród żywych poprostu nie ma. Ideał to raczej teoria , a wy do ideału osiągalnego przez ludzi , dążycie małymi krokami. I tak trzeba trzymać. Kropla drąży skałę. Muszę powiedzieć, że dobrze wam to idzie. Dobre ziarno zawsze opłaci się siać. Tym sposobem uprawiacie małe działki, odchwaszczając krok po kroku całą POLSKĘ. Plony pierwsze nie mogą być obfite. Odchwaszczanie wymaga czasu. Bo gdzie chwastem zaszło pole, trudno oczekiwać już, natychmiast wielkich plonów. Dobry cel zawsze w ostateczności odnosi zwycięstwo. A naszym celem jest Polska. Polska piękna, zdrowa, bogata, wolna, sprawiedliwa. I ona taka będzie, bo taka jest w naszych duszach, w naszych sercach . Przy pomocy Boga taką POLSKĘ zbudujemy. Bo dobra zły nie pokona. Jeśli Bóg jest znami, którz przeciwko nam. Moce piekielne go nie przemogą. Bóg, Honor, Ojczyzna - to jest POLSKA, to jest POLSZCZYZNA, a nie obczyzna.

Serdecznie wszystkich państwa pozdrawiam. Prosze mi wybaczyc moją nieudolność w pisaniu. Dzięki Mufti ;-)))

Na pohybel "psim" zdrajcom - http://www.youtube.com/watch?v=GbGzKZOCcT0&feature=related

 
 

Polska = Bóg, Honor i Ojczyzna.

 

4129 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Malejwandzie w pierwszą rocznicę urodzin portalu Polacy.eu.org. 
Zenon Jaszczuk, 2011.12.06 o 23:29
Proszę państwa, dopiszę może dwa cytaty tak bardzo aktualne w tej chwili w Polsce.
"Niczym Sybir - niczym Knuty
i cielesnych tortur ból,
Lecz narodu duch zatruty
To dopiero bólów ból " - Zygmunt Krasiński.

"Dla triumfu Zła
konieczne jest tylko to,
żeby dobrzy ludzie
niczego nie robili" - Edmund Burke.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Malejwandzie w pierwszą rocznicę urodzin portalu Polacy.eu.org. 
Piotr Świtecki, 2011.12.07 o 13:24
Ja też wszystkim gratuluję i dziękuję!
Jest coś jest na rzeczy, nie z przypadku to nasze miejsce powstało, widać zresztą że się powoli przekłada i na "real". Ciekaw jestem, co będzie dalej.
Pozdrawiam Polaków!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Malejwandzie w pierwszą rocznicę urodzin portalu Polacy.eu.org. 
Zenon Jaszczuk, 2011.12.07 o 16:39
Mufti witaj.
Tak jak pisałem kiedyś, mam nadzieję, że to się rozegra w większym gronie . Czyli całej europie. No i mamy początki- Grecja, Hiszpania, Włochy. To by było najlepsze wyjście. Bo jeśli my byśmi zaczęli sami, to jak znamy historię - wymordują sporo ludzi. Obym miał rację. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Malejwandzie w pierwszą rocznicę urodzin portalu Polacy.eu.org. 
Zenon Jaszczuk, 2011.12.07 o 18:02
Znalazłem taki tekst. Myślę, że dobrze wpisuje się w nasze wartości, głoszone na naszym portalu. No i chyba warto przedstawić, bo mówi to nie byle kto, tylko ostatni mądry prezydent z EUROPY -
- Przemówienie Pana Prezydenta
Nasz Dziennik, 2011-11-30
"Wspólna jest nam troska o coraz szybciej rozpadający się system wartości, który jeszcze do niedawna charakteryzował, a właściwie definiował naszą cywilizację, nasz krąg kulturowy, świat, który nazywamy Zachodem, naszą Europę, do której należymy i zawsze należeliśmy. (...)

Jako prezydent staram się o tych zjawiskach mówić, ostrzegać i walczyć z nimi, wobec nich nie milczeć. Jestem przekonany, że liczba przekonanych, że oddawanie pola i defensywa do niczego nie prowadzi, tak u nas, jak i na świecie, wyraźnie rośnie. (...) Dlatego uznałem za istotne publiczne zaprezentowanie refleksji nad rzeczywistym zagrożeniem, któremu nasze tysiącletnie państwo, jako część cywilizacji chrześcijańskiej, obecnie stawia czoła. (...) Rozglądając się wokół, widzimy, że "postępowcy" wszelkiej maści prowadzą systematyczny i coraz bardziej jawny atak na nasze społeczne wartości i cnoty. Patriotyzm jest przedstawiany jako szowinizm. Państwo demokratyczne traktuje się jak przebrzmiałą instytucję, którą trzeba poświęcić na rzecz ponadpaństwowych organizacji, które nigdy nie będą mogły uzyskać legitymizacji demokratycznej.
Naturalne struktury wspólnot narodowych, z ich głębokimi tradycjami, wartościami duchowymi i kulturowymi, zakorzenionymi w wielowiekowych doświadczeniach i życiu poprzednich pokoleń, poddawane są erozji przez polityczne naciski, próbujące narzucić multikulturalizm jako oficjalną ideologię.
Wszystko, co tradycyjne i naturalne, uznawane jest za przestarzałe i nienowoczesne, jest ośmieszane i wykluczane z debaty publicznej (...).
Tradycyjna rodzina, podstawowa jednostka każdej większej całości w ramach ludzkiego porządku, od wieków naturalna przestrzeń dla relacji mężczyzny i kobiety, dla wychowywania nowych pokoleń, ale również dla zrozumiałej samo przez się pomocy i solidarności między generacjami, jest wystawiana na coraz brutalniejsze ataki ze strony modnych stanowisk, które dla wybranych grup domagają się bardzo niewybrednymi sposobami najróżniejszych, w przeszłości nigdy nie występujących przywilejów (...). W trakcie spotkań z przedstawicielami Kościoła często zgadzamy się co do tego, że ten trend jest wyjątkowo niebezpieczny i że trzeba mu się aktywnie przeciwstawić. Nie wątpię, że w wielu parafiach, szczególnie wiejskich, mówi się o tych zjawiskach, ale Kościół powinien częściej i odważniej wykorzystywać istotny autorytet, jakim cieszy się w niemałej części społeczeństwa, również w debacie ogólnospołecznej. Chciałbym być dobrze zrozumiany. Nie nawołuję do udziału Kościoła w codziennych politycznych bójkach, ale do jasnego i wyraźnego mówienia "tak-tak", "nie-nie" w publicznych starciach o wartości i cnoty obywatelskie, które są zagrożone przez fałszywych proroków tak zwanego postępu i nowoczesności. Jest niezbędne, aby mówić o tym głośno. Wiem, że wielu tak właśnie czyni. Wiem, że Benedykt XVI z powodu wielu swych, jakże potrzebnych, konserwatywnych działań jest obiektem niewybrednych ataków. Czasy, w jakich żyjemy, kryją w sobie jednak tyle zagrożeń, że pozwolenie, aby przestrzeń publiczną zdominowali tylko oportunistyczni zwolennicy nowoczesności, ostatecznie zemści się na wszystkich. Żyjemy w czasach, w których trzeba znacznie bardziej niż dotychczas narazić się na nieprzyjemne starcia, chociaż wydaje się, że druga strona ma w nich chwilowo przewagę, zwłaszcza przewagę medialną".
Powyższy tekst to fragmenty przemówienia, jakie wygłosił niedawno prezydent Republiki Czeskiej Vaclav Klaus. Komentarz do tego ważnego przemówienia pozostawiam Czytelnikom. Od siebie dodam jedynie, że zawsze warto pamiętać, iż przed wiekami to właśnie czeska księżniczka Dobrawa przyniosła do Polski chrześcijaństwo, a wkrótce potem z dziejową misją z Czech do Polski przybył biskup Pragi święty Wojciech.

Józef Szaniawski

+www.radiomaryja.pl
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Malejwandzie w pierwszą rocznicę urodzin portalu Polacy.eu.org. 
Jacek, 2011.12.07 o 19:57
Uważajmy na J. Sz.- rusofobia i westerfilia, a to już niedobrze.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Malejwandzie w pierwszą rocznicę urodzin portalu Polacy.eu.org. 
Zenon Jaszczuk, 2011.12.07 o 20:16
Jacek.
Może to mój błąd, bo ja sądzę, że wiem sporo o facecie, to i wszyscy wiedzą. No i tutaj to nie jego przemówienie tylko prezydenta Czech Klausa. Szaniawski to obrotowy żyd o tym trzeba zawsze pamiętać.Obecnie robi za POLSKIEGO patriotę. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Malejwandzie w pierwszą rocznicę urodzin portalu Polacy.eu.org. 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.12.08 o 00:08
Oj Zenek... Jak się Ciebie czyta to człowiek zapomina jak się komentuje...

To tylko Paweł T. może Ci dotrzymać kroku...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Malejwandzie w pierwszą rocznicę urodzin portalu Polacy.eu.org. 
Zenon Jaszczuk, 2011.12.08 o 06:41
J.Ruszkiewicz witaj.
Jarek!!! Już mi Jan nakadził a teraz Ty. To wszystko przez Maląwandę, zachciało jej się pogawędki z Janem. :-))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Malejwandzie w pierwszą rocznicę urodzin portalu Polacy.eu.org. 
Adam39, 2011.12.08 o 17:05
Pan Jan, widać porządny człowiek, i niegłupi. Dobrze mieć takiego sąsiada.
Zenek, prośba do ciebie o częstsze opisy spotkań. Bardzo pięknie to robisz.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Malejwandzie w pierwszą rocznicę urodzin portalu Polacy.eu.org. 
Zenon Jaszczuk, 2011.12.08 o 18:43
Adam39.
No tak, widzę, że jest miłośników Jana coraz więcej. Co ja zrobie, że chłop uparty i nie chce ze mną gadać. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑