słowa kluczowe: Kaczyński, PiS, Polska, kapitalizm, polityka.
Gospodarka, ekonomia2011.09.07 14:28

nowa fala kapitalizmu

 
 
+fakty.interia.pl
 
Są podstawy do tego, by nastąpiła w Polsce nowa fala kapitalizmu - uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński.

I wyobraźcie sobie, że ja mu...wierzę. Bo wie co mówi. Jedyne to czego "nie dopowiedział", to to że ludzie mający być podstawą tegoż "kapitalizmu" są w większości .."pejsaci". I oni to mają być beneficjentami tegoż "kapitalizmu".
Natomiast my mamy szansę na pracę w ich firmach i na ich warunkach.
A jeżeli komuś warunki nie będą odpowiadać to wszak nie musi ;) (bo nie przypadkowo nie stanowimy już Narodu, lecz właśnie "przypadkowe społeczeństwo"). Budować już kolejnej platformy w celu realizacji pomysłu nie musi bo ona nie tylko istnieje ale i sprawnie działa od lat. Czego dowodem nasze "prawodawstwo" odpowiednio zmodyfikowane do ich celów. Wystarczy tylko zaimportować większą ich ilość i maszynka do robienia pieniędzy ruszy z kopyta. Dopieroż to "sądy" nie będą w stanie się wyrobić nawału pracy przy wszelkiego rodzaju wywłaszczeniach, przewłaszczeniach itp rozkosznej pracy.
Cóż chcieć. Jest czas "siania" i czas "zbiorów". A że ten pierwszy miał miejsce przez wiele, wiele lat to i nie dziwi że teraz będą zbierać "plony".

Na przełomie lat 80-90 na które powołuje się autor (dajmy na to że sloganu) faktycznie istniała możliwość budowy kapitalizmu w oparciu o rodzimych przedsiębiorców. Istniały po temu warunki oraz przesłanki do twierdzenia że są na to realne szanse. Istniał bowiem rodzimy kapitał (choć nie wielki) zdecydowany na inwestowanie w różne przedsięwzięcia. Istniał też wtedy rodzimy przemysł oraz handel. Co więcej istniał też rodzimy system bankowy mogący ten rozwój wspomóc. A i struktury państwa nie były zdestabilizowane tak jak dziś.
No i przede wszystkim w ludziach tkwił ogromny potencjał entuzjazmu by sprostać wyzwaniom. Wtedy też należało "budować kapitalizm" bo były po temu warunki. Nie wykorzystano tej szansy i zmarnotrawiono nie tylko ludzki wysiłek oraz entuzjazm. Ale i istniejące możliwości oraz roztrwoniono kapitał z pełną świadomością i premedytacją niewłaściwie go ukierunkowując.
O rabunkowej prywatyzacji i takiej samej gospodarce nie wspominam.
Dziś jesteśmy nie tylko pozbawieni wszystkich atutów, które mieliśmy wtedy.
Ale też wpędzeni w taką spiralę długu o jakiej Gierkowi nawet się nie śniło.
Bo gdyby jakiś obiektywny i rzetelny obserwator wgryzł się w temat podliczając zadłużenie jednostkowe w pełnym zakresie (od osobistego na szczeblu państwa skończywszy) to przypuszczam że wyniki takie spowodowałyby szok u wielu z nas.

W takich warunkach usiłuje się nam sprzedać wyrób z napisem "kapitalizm".
A i to bez większego przekonania bo sprzedawca zdaje sobie sprawę że ten wyrób jest już mocno nie świeży. Gdyż w świecie preferuje się korporacjonizm z panującym niegdyś kapitalizmem nie posiadający nic wspólnego (poza kapitałem). Do którego dostęp mają nieliczni. I którego struktura jest zdecydowanie ponad narodowa. Stąd zapewne wyczerpanie się możliwości "kapitalizmu" i ciążenie ku kolejnej dyktaturze. 

2787 odsłon średnio 5 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: nowa fala kapitalizmu 
Zenon Jaszczuk, 2011.09.07 o 15:08
W.red.
A no mieliśmy. Tylko oni nie mieli takich planów jak Polacy. Czyli i tym razem zwycięzyla "teoria spiskowa". Jeśli od jutra popłynie zamiast wody rzekami złoto, tym będziemy mieli większą biedę i zadłużenie. Nie piszę o wyjściu z sytuacji, bo już pisałem. Chwasty należy wyrywać pojedynczo i dokładnie. Nu, ale narazie idzie "kłótnia" w Polsce które chwasty mamy wybrać do zachwaszczania naszego pola. Wynik plonów oczywisty. :) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: nowa fala kapitalizmu 
Paweł Tonderski, 2011.09.07 o 16:10
Kiedyś Wałęsa zapraszam żydów do Polski, aby w Polsce robili interesy, bo Polacy to głupcy, dzisiaj Jarosław Kaczyński mówi o kapitalizmie i o szansie na stworzenie w Polsce kolejnej III kapitalistycznej Japonii lub Ameryki a być może II Singapuru, ale tylko z menorą żydowską jako symbol naszego dobrodzieja i sojusznika, który naszych polskich żołnierzy wyśle na rzeź w jego interesie na wojny, na których jedynym wygranym będzie Izrael.

Poczytajcie co się dzieje na niepoprawnych:

+niepoprawni.pl

A to jest tekst Brusa, do którego we swoim antypolskim wpisie odniósł się bloger Dixi:

+niepoprawni.pl

***

Najważniejsze są komentarze. :))

Przepraszam, za mój komentarz, który w połowie nie jest na temat głównego artykułu.

Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: nowa fala kapitalizmu 
Zenon Jaszczuk, 2011.09.07 o 18:01
Paweł Tonderski.
Przeczytałem wszystko na nn, te teksty i komenty które podałeś. Hasbara trzyma się nadal razem i od razu atakuje całą watahą. A polemika identyczna jak ze mną. można by powiedzieć słowo w słowo. Potem oczywiscie dostałem bana. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Paweł T 
w.red, 2011.09.07 o 18:42
Nie będę się rozpisywał, bo moje zdanie na temat NP znacie. Szkoda nerwów i czasu. Zauważcie że sporo ludzi odpuściło sobie ten portal. Jak myślicie czemu? Pewne rzeczy po prostu same rzucają się w oczy.
Gdybym może był młodszy pewnie podjąłbym się punktowania tej "artystycznej" zgrai jej własną bronią. Zgłaszaniem do moderacji treści przez nich popełnionych bo powodów po temu dostarczaja aż nadto. Doszło by w końcu do paradoksalnej sytuacji że sami siebie musieliby banować :)
Ale jak powiedziałem szkoda na nich czasu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Paweł T 
Paweł Tonderski, 2011.09.07 o 19:02
Redzie, ale z tym antypolonizmem trzeba walczyć, oni Polakom mieszają w głowach. Wczoraj zadzwonił do mnie Eugeniusz Sandecki, zaprosiłem go na nasz portal. Trochę sobie z nim porozmawiałem, to jest człowiek, który dużo wie i ma podobne poglądy do naszych.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Paweł T 
w.red, 2011.09.07 o 19:26
Dlatego popieram Twą tam działalność. Ja nie mam na to energii :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Paweł T 
Adam39, 2011.09.07 o 21:30
Paweł, podziwiam twoją cierpliwość na tamtym forum. Obstąpili cię jak meszki, te bezczelne i chamskie gnoje. A czosnkiem od nich z daleka śmierdzi. Ewidentnie zdradza ich sposób prowadzenia konwersacji. Na twoje argumenty odpowiadali dość prymitywnie, przy czym obelżywie i pokrętnie. Tak jak to uny zwykle robią.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Paweł T 
Paweł Tonderski, 2011.09.07 o 22:22
Nie ze mną te numery, znam ich taktykę doskonale, ale liczę się z tym, że w każdej chwili mnie zablokują albo mi wcisną w jakiś sposób jakiegoś wirusa do mojego kompa.

Dzisiaj tylko jakieś dwa żeńsko brzmiące nicki mnie wspierały, dobre i to. :))

Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Paweł T 
Piotr Świtecki, 2011.09.08 o 13:37
Rzeczywiście, ichni "styl" jest nie do podrobienia.
A Paweł dzielnie w polu staje! :-)
Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑