słowa kluczowe: harcerze, kwesta, kwestowanie, policja, róbta co chceta, światełko betlejemskie.
Linki, cytaty, nowiny2013.12.30 10:01

Policja zatrzymała Światełko Betlejemskie

(poleca )
 
W Wigilię harcerze roznosili ogień z Betlejem wśród mieszkańców Supraśla, a przy okazji kwestowali na działalność hufca.
 
Niestety jeden z mieszkańców zawiadomił policję, która aresztowała ogień.

Jak donosi regionalna prasa akcja nie spodobała się jednemu z mieszkańców, który powiadomił policję o nielegalnej zbiórce pieniędzy.

Nastąpiła policyjna interwencja w ramach której funkcjonariusze zatrzymali uczestników harcerskiej akcji, wśród których były też małe dzieci uczące się jeszcze w podstawówce. Dzieci miały dobre intencje, same robiły skarbonki, a policjanci potraktowali ich jak przestępców, co bardzo przeżyły.
Portal poranny.pl podaje, że Andrzej Baranowski, rzecznik podlaskiej policji potwierdził, że całe zajście rzeczywiście miało miejsce. Pieniądze, które zebrali harcerze zostały przeliczone i przekazane prokuraturze jako materiał dowodowy. Dorosłych uczestników kwesty przesłuchano. 
 
Źródło: +www.gloria.tv 

1117 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Policja zatrzymała Światełko Betlejemskie 
Piotr Świtecki, 2013.12.30 o 10:26
Zdaje się, że w połowie stycznia na ulicach będą napastowały nie oznaczonych samoprzylepnymi serduszkami przechodniów tabuny młodzieży, rozpuszczone przez "Jurka" "róbta co chceta" Owsiaka?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Policja zatrzymała Światełko Betlejemskie 
Christophoros Scholastikos, 2013.12.30 o 10:44
Ładnie skomentował to Pan Krzysztof Bosak na pejsie. Oddaje głos:

"Można napisać, że policja nadgorliwa i że przepisy głupie.
Można napisać, że harcerze za mało zapobiegliwi.
Można też na rzecz spojrzeć szerzej i spróbować dostrzec, że w takich drobnych z pozoru sprawach objawia się fundamentalny konflikt o charakter państwa.

Czy nasze państwo ma być Rzeczpospolitą, państwem cywilizacji łacińskiej, zabezpieczającym klasycznie pojmowaną wolność swoich obywateli?

Czy może ma być nowoczesnym państwem opiekuńczym (w rzeczywistości: miękką tyranią), "państwem prawa" (w rzeczywistości: skrajnie zjurydyzowanym biurokratycznym Lewiatanem), "państwem terapeutycznym" - traktującym swoich obywateli (czy raczej poddanych) jak pensjonariuszy szpitala dla wymagających stałej opieki ambulatoryjnej i psychiatrycznej."

Wpis sprzed 12 h Źródło: +www.facebook.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Policja zatrzymała Światełko Betlejemskie   
Vortex, 2013.12.30 o 16:56
Interwencja policji była uzasadniona. Nie warto rozwijać wolnościowych iluzji w stylu róbta co chceta. Pieniądze kuszą, a zbiórka publiczna na szczytny cel to znakomita okazja do złodziejstwa, aż się prosi zrobić taka zbiórkę i w nogi z kasą. Więc słusznie władza sprawdza takie sprawy i się nimi interesuje.
A tak w ogóle entuzjaści wszelakich wolności mogą wyjechać do jakiegoś naprawdę wolnego kraju (choćby na pół roku), ale tego nie robią. Dlaczego? Pewnie dlatego że te superwolne kraje toną w biedzie i anarchii. Stamtąd wszyscy starają się uciec, wolność nie jest dla nich żadnym atutem czy argumentem za pozostaniem. Ta mityczna wszechstronna wolność tylko tak fajnie wygląda z za biurka coponiektórego polskiego inteligencika, realnie tam się źle i biednie żyje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Policja zatrzymała Światełko Betlejemskie 
Christophoros Scholastikos, 2013.12.30 o 17:16
Uzasadniona literą prawa. Tylko pytanie czy stosujący prawo nie powinien uwzględnić okoliczności. Zdaje się, że harcerstwo jakąś rangę jeszcze w tym kraju ma. Czy sposób przeprowadzenia czynności można uzasadnić za właściwy? Spędzanie wszystkich harcerzyków? Nie wystarczyło przetrzepać szefiksa?

Swoją drogą druga sprawa, że w temacie robi się troszkę histerii podczas gdy porządek musi być.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2023   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑